Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2018r.
 1. Rozpoczął się Wielki Post, czas łaski i nawrócenia. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. W dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomogą nam tradycyjne praktyki wielkopostne. W piątki droga krzyżowa dla dzieci o godz. 1615, dla dorosłych po mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 1745. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 1615. Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu, w okresie Wielkiego Postu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nasze Wielkopostne Rekolekcje będą od 15 do 18 marca (od czwartku do niedzieli) i poprowadzi je ks. Stefan Majewski - misjonarz naszej diecezji pracujący obecnie na Ukrainie.
 2. Ofiary zbierane dziś na tacę są przeznaczone na budowę kościołów naszej Archidiecezji. Tradycyjnie po wieczornej mszy świętej, droga krzyżowa z racji III niedzieli miesiąca.
 3. W czwartek, 22 lutego, po mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu animowaną przez grupę „Pro Ecclesia”.
 4. Grupa odnowy w Duchu Świętym „Studnia Jakuba” zaprasza na modlitwę za nasze miasto w czwartek, 22 lutego, do Sanktuarium św. Antoniego. Początek o godz. 1730 .
 5. W Środę Popielcową zebraliśmy do puszek 377 zł na charytatywne dzieła Caritas A.Ł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 6. W czasie Wielkiego Postu wielu z nas podejmie trud umartwienia, jako wynagrodzenie Bogu za swoje grzechy i za grzechy bliźnich. Jednym z ważniejszych i cenniejszych postanowień może być powstrzymywanie się w czasie Wielkiego Postu od napojów alkoholowych. To zobowiązanie możemy wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Księga wyłożona jest na ołtarzu Matki Bożej Ostrobramskiej. Zachęcamy także do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem.
 7. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne skarbonki na osobistą wielkopostną jałmużnę, do których przez cały Wielki Post aż do Niedzieli Miłosierdzia, będziemy mogli składać owoce naszych wyrzeczeń i postnych postanowień, jednocześnie wspierać w ten sposób charytatywną posługę wśród najbiedniejszych. Zachęcamy do pobierania tych skarbonek i do włączenia się w to dzieło.
 8. Tegoroczne Rekolekcje dla maturzystów tomaszowskich szkół odbędą od 9 do 11 marca br. w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego.
 9. Zainteresowanych przystąpieniem do sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński przez sześć kolejnych niedziel. Kurs odbywać się będzie od dziś do 25 marca br. o godz. 1800. Miejsce spotkań: Dom parafialny. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć dzieła i różne akcje naszej Fundacji „N.S.J.-Rodzina” zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku. Kalendarzyki z numerem KRS są wyłożone na ławce z tyłu kościoła. Deklaracje podatkowe będą rozliczane przez księgową Fundacji od marca. Za wsparcie dziękujemy!
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego będą zbierane tradycyjnie, jak w poprzednich latach. Już teraz dziękujemy za te ofiary - Bóg zapłać!
 12. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy Ad Gentes przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Przed kościołem do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List do Pani oraz Cuda i łaski Boże.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  śp. Tomasz Wielgosiński (l.65) z ul. Smutnej
  śp. Artur Stromecki (l.40) z ul. Długiej
  śp. Wiesława Szewczyk (l.88) z ul. Dobrej
  śp. Stanisław Kazub (l.70) z ul. Zgodnej
  Polećmy ich dobroci i miłosierdziu Boga: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 15. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę