Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX. Niedziela Zwykła, 20 sierpnia 2017r.
 1. Dziś zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi. Po wieczornej mszy św. droga krzyżowa z racji III. niedzieli miesiąca.
 2. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę.
 3. W czwartek po wieczornej mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu animowaną przez grupę „Pro Ecclesia”.
 4. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (imieniny naszej Królowej). Msze św. w naszym kościele o godz. 700; 900 i o godz. 1800.
 5. W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice, Caritas Polska zwraca się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Bpa Marka Marczaka Administratora Archidiecezji Łódzkiej, w przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic.
 6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcją Caritas pt. „Tornister pełen uśmiechów”. Wypełnione przyborami szkolnymi tornistry w najbliższym tygodniu trafią do potrzebujących dzieci z naszej parafii. Przez cały miesiąc sierpień w kościele jest także wystawiony kosz, do którego można jeszcze wkładać podstawowe przybory szkolne. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy już przyłączyli się do tej akcji.
 7. W poniedziałek na godz. 1900 zapraszam członków Parafialnego Koła Caritas i tych wszystkich, którzy chcieli by pomóc w przygotowaniu wyprawek szkolnych.
 8. Tradycyjnie przez całe wakacje tj. w lipcu i sierpniu, w niedziele i święta, nie będzie w naszym kościele mszy świętej o godz. 1200. Spowiedź św. 20 minut przed każdą mszą świętą. Kancelaria Parafialna w lipcu i w sierpniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 900 do 1000 oraz w ważnych sprawach także po mszy wieczornej.
 9. We wtorek zakończyła się 201. Piesza Pielgrzymka Tomaszowska na Jasną Górę. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym roku z naszej parafii podjęły trud pielgrzymowania, a „Grupie Duchowej” - Bóg zapłać - za codzienną modlitwę w intencji naszych pielgrzymów.
 10. Niebawem zakończą się wakacje. Na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców w piątek, 1 września, na mszę św. o godz. 800. Spotkanie z katechetami naszej Parafii w środę, 30 sierpnia, o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy naszych katechetów.
 11. Rezerwacja terminów mszy świętych i ślubów na 2018 rok rozpocznie się od soboty, 2 września, w ramach pracy Kancelarii Parafialnej.
 12. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, od początku czerwca br., rozpoczęło przyjmowanie kandydatów na I. rok studiów, którzy myślą o kapłaństwie. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni. Tegoroczni maturzyści, którzy otrzymają świadectwo maturalne na początku lipca, mogą wcześniej wyrazić swój zamiar wstąpienia do Seminarium. Zapraszamy do spotkania się z księżmi przełożonymi po telefonicznym zgłoszeniu (tel.42 66 48 888).
 13. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
  śp. Andrzej Krawczyk (l. 61) z Domu Świętego Brata Alberta na ul. Luboszewskiej 71
  Polećmy go dobroci i miłosierdziu Boga: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 15. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę