Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017r.
 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii i będą trwać do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Jerzy Petera, proboszcz z Bujen koło Piotrkowa Tryb. Program naszych Rekolekcji w gablocie i na naszej stronie internetowej (w poniedziałek, wtorek i środę msza wieczorna o godz. 18!).
 2. Dziś - II. Niedziela miesiąca – taca gospodarcza na bieżące inwestycje gospodarcze w parafii. Natomiast ofiary zbierane we wtorek i w środę będą przeznaczone dla Rekolekcjonisty, jako nasz wyraz wdzięczności za Jego posługę. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki: na rehabilitację ciężko chorego Bartosza Witonia z parafii św. Antoniego oraz na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Zachęcamy do wparcia.
 3. Dziś po sumie odprawionej o godz. 1200 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych (następna katecheza w najbliższą sobotę po wieczornej mszy). Natomiast o godz. 1700 msza św. młodzieżowa. W ramach rekolekcji, dziś po mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie z młodzieżą. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania na ich obowiązkowe, comiesięczne spotkanie formacyjne.
 4. W środę o godz. 1000 będzie msza św. dla chorych (z sakramentem namaszczenia chorych). Dołóżmy wszelkich starań, aby naszym chorym umożliwić uczestnictwo w tej mszy. Równocześnie będzie to dzień rekolekcyjnej spowiedzi adwentowej. Spowiedź rozpoczniemy od godz. 800 i po południu od godz. 1600. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, ale skorzystajmy tego dnia z posługi kapłanów, którzy specjalnie przybędą do nas.
 5. W środę po wieczornej mszy zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące VI. edycji Orszaku Trzech Króli oraz świątecznej dekoracji kościoła i żywej szopki. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 6. W czwartek po wieczornej mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. Roraty w naszym kościele odbywane są od poniedziałku do soboty włącznie, o godz. 700. Dzieci i dorosłych na Roraty zapraszamy z adwentowymi lampionami. Przed Roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 640.
 8. Dziś po mszy św. sprawowanej o godz. 1030 odbędzie się spotkanie duszpasterskie księdza proboszcza z rodzicami dzieci z klas IIIA ze SP13.
 9. Parafialny Punkt Caritas będzie czynny w najbliższą środę od godz. 1500 do 1630. Będą wydawane zebrane wcześniej artykuły. Ubogich i potrzebujących z terenu naszej parafii zapraszamy! Jednocześnie bardzo prosimy o zgłaszanie osób, które są w trudnej sytuacji materialnej bądź duchowej, abyśmy mogli przyjść im z pomocą.
 10. W ubiegłą niedzielę, 3 grudnia, w wyborach do Rady Duszpasterskiej naszej Parafii wzięło udział 213 osób. Komisja skrutacyjna zliczyła wszystkie głosy i podsumowała tegoroczne wybory. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych wyborach do naszej Rady. Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy zgodzili się podjąć odpowiedzialności w Radzie Duszpasterskiej na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wybrani zostali: Marek Wiśniewski, Iwona Kugiel, Marek Skrzypczyk, Marcin Cieślik, Leszek Piwowarski, Dariusz Ostalak, Mariusz Lalek. Szczegóły znajdziemy w gablocie lub na naszej stronie internetowej.
 11. Osoby, które jeszcze nie mają opłatka będą mogły go nabyć dziś i w przyszłą niedzielę przed kościołem lub w tygodniu kancelarii parafialnej. Nabywanie opłatków wigilijnych poświęconych w parafii jest znakiem identyfikowania się z parafią i jedności. Ofiary składanie przy tej okazji będą przeznaczone na nowe ławki do kościoła.
 12. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom. Świece można nabywać przed naszym kościołem u przedstawicieli Parafialnego Koła Caritas. Minimalna cena świecy dużej i kolumny to 13 zł oraz 5 zł świecy małej. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają przed kościołem czekoladowe mikołaje.
 13. Zapraszamy serdecznie do włączenia sie w akcje Caritas „Serce na gwiazdkę”. Na drzewku zawieszone są serca z wypisanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będziemy przygotowywać słodki dodatek do paczki ofiarowanej przez Caritas AŁ. Mogą to być słodycze. Ten dodatek wraz z papierowym sercami przynosimy do kościoła do 13 grudnia.
 14. Wczoraj zakończyliśmy zbiórkę żywności w supermarketach: „Biedronka” i „Lidl”. Bardzo dziękujemy kierownictwu tych sklepów oraz wszystkim ofiarodawcom za możliwość przeprowadzenia zbiórki, a przedstawicielom Parafialnego Koła Caritas i Szkolnym Kółkom Caritas (ze SP nr 13, ze SP „ToMy” i III LO) za jej zorganizowanie i przeprowadzenie. Na jutro od godz. 800, zapraszamy chętne osoby do segregowania zebranych artykułów.
 15. Przy wyjściu z kościoła nasza młodzież rozprowadza przygotowane przez siebie świąteczne pierniki. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd naszej młodzieży w Beskidy. Dziękujemy za wsparcie.
 16. Harcerki z 44 Drużyny Harcerskiej „ISKRA” (która współpracuje z naszą parafią), przygotowały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Kartki te można nabyć po mszy o godz. 1030.
 17. We wtorek, 12 grudnia, o godz. 1600, w kościele Świętej Rodziny zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłych, którzy byli pod opieką Hospicjum domowego w Tomaszowie Maz.
 18. W najbliższą środę, 13 grudnia, kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu pragniemy się modlić za niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny. Polecajmy Bogu naszych rodaków, którzy walczyli o wyzwolenie z komunizmu i przyczynili się do naszej wolności.
 19. W najbliższy piątek, 15 grudnia o godz. 1900, w sanktuarium św. Antoniego odbędzie się comiesięczny wieczór uwielbienia. Modlitwie towarzyszyć będą rozważania odnoszące się do nas samych oraz pieśni w nowych aranżacjach muzycznych. Modlitwę poprowadzi „Przystań Dwunastu”.
 20. W tym roku czas Adwentu jest wyjątkowo krótki, albowiem 24 grudnia, w IV Niedzielę Adwentu, przypada już Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Jak zatem ją obchodzić? Nie należy przenosić na inny dzień! Jest to, bowiem wieczór poprzedzający Narodzenie Pańskie. W ciągu dnia należy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, jak w każdą niedzielę. Ostatnia msza św. odprawiona zostanie w naszym kościele o godz. 1200. Później, kościół będzie zamknięty, aż do godz. 2300. Nie będzie mszy św. o godz. 1700! Niedziela nie dopuszcza postu, ale też i nie nakłada obowiązku jedzenia mięsa. Zachęca się jednak, aby dochować wierności staropolskiej tradycji i wieczerzę Wigilijną przygotować, jako bezmięsną. Przy okazji uwaga: przyjście na Pasterkę nie zwalnia w tym przypadku z obowiązku udziału we mszy św. niedzielnej w ciągu dnia. Uczestnictwo w Pasterce jest natomiast spełnieniem obowiązku udziału we mszy św. w Boże Narodzenie.
 21. Instytut Myśli Schumana zaprasza do włączenia się w projekt „Wigilia bez granic”. Chodzi o zaproszenie studentów cudzoziemców lub pracujących obcokrajowców do naszych polskich domów na wieczerzę wigilijną, do zajęcia symbolicznego, pustego miejsca przy stole wigilijnym. Aby dowiedzieć się więcej, w jaki sposób można zaprosić cudzoziemców na wigilię zapraszamy na stronę internetową www.WigiliaBezGranic.com lub kontaktując się z duszpasterzem parafii.
 22. Uczniowski Klubu Sportowego „Niezapominajki” działającego przy naszej parafii dziękuje za złożone ofiary do puszek na działalność Klubu. W sumie zebrali kwotę 567 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 23. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom, które w tym tygodniu pomagały nam w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła!
 24. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski oraz List do Pani. Zachęcamy do lektury. A w zakrystii można nabyć ścienne katolickie kalendarze, które mogą być pięknym prezentem świątecznym dla naszych najbliższych.
 25. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Powrót na górę